Vyplatí se svatební koordinátorka? 

28.08.2022

Ahojky :-)

Jsme dvě pozitivně naladěné koordinátorky Jáňa a Jíťa. Nápad dělat koordinátorky vzešel z plánování mé svatby, kdy jsem Jitušku poprosila o pomoc. Obřadní místo a stodolu, kterou jsme si postavili původně jen na naší svatbu, jsme krásně vyzdobily a Jituška mě vyhnala domů, ať si odpočinu a užiju svatební líčení a sklenku s družičkami. Za to jsem jí moc vděčná, protože mě hodila do klidu, že to zmákne sama. A taky že jo. Všichni z ní byli nadšení, i já, protože celý svatební den běžel jako po drátkách. Žádný zádrhel, všichni věděli v jakém pořadí vcházet na obřadní místo, kdy se bude krájet dort nebo kdy bude první tanec novomanželů.

Až druhý den jsem se dozvěděla, kolik měla Jituška starostí a zařizování. Už jenom přenést třípatrový dort není žádná sranda. Hlídat doplňování jídla, upozornit na špinavé stoly, domlouvat s Dj program a hlídat tak nějak časy. Protože když vám uteče třeba stmívání do tmy, už nejsou fotky z prskavek tak hezké.

Takže za mě - svatební koordinátorku - rozhodně ANO.

Udělaly jsme si kurz Svatebních koordinátorek, a tam jsme zjistily, že je to přesně to, co chceme dělat.

Svatební koordinátorku si snoubenci najímají především proto, že chtějí prožít svůj den v klidu, pohodě a nechtějí si dělat starosti s tím, že jejich hosté nevědí, jak si stoupnout nebo kam jít po obřadu. Nevěsta taky často nechce obtěžovat nikoho z rodiny či přátel například s tím, aby vítal hosty, připínal myrtu či vývazky, staral se o hladký chod celého dne. Chce, aby si všichni její velký den užili a aby šlo vše jako po másle. 

https://svatbeni.cz/vyplati-se-svatebni-koordinatorka/<br>